Astra Giurgiu - FC Viitorul Constanţa 2-2, în etapa a patra a Ligii I de fotbal

(Denis Doyle / Getty Images)

Astra Giurgiu şi FC Viitorul Constanţa au terminat duminică seara la egalitate, scor 2-2 (1-1), într-o partidă din etapa a patra a Ligii I de fotbal.

Gazdele au deschis scorul prin fundaşul Găman, în min. 40, cu o lovitură de cap, la un corner executat de vârful Budescu. Cernat, atacantul oaspeţilor a reuşit să egaleze rapid după numai 5 min. de joc.

În a doua parte a timpului regulamentar, Astra Giurgiu a fost mai insistentă şi a punctat din nou prin Constantin Budescu, în min 80, din lovitură liberă.

Puternic motivaţi de antrenorul Gheorghe Hagi de pe margine, jucătorii Viitorului nu cedează şi egalează tot prin vârful Cernat, cu o lovitură de cap de la 7 m, în minutele de prelungire (90 2).

Meciul a avut loc pe Stadionul "Marin Anastasovici" din Giurgiu.