Buzărnescu şi Olaru continuă să impresioneze la Strasbourg! S-au calificat în semifinale

Tenismenele noastre au câştigat în trei seturi confruntarea cu Kaia Kanepi (Estonia) şi Katarzyna Piter (Polonia), rezultat ce le asigură prezenţa în penultimul act al circuitului francez.
Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu.
Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu. (Captură foto)

Perechea formată din româncele Mihaela Buzărnescu şi Raluca Olaru a obţinut o nouă victorie la WTA Internaţional “Internationaux de Strasbourg”, acolo unde în turul doi a primit replica sportivelor Kaia Kanepi (Estonia) şi Katarzyna Piter (Polonia), în faţa cărora s-a impus după 67 de minute de joc efectic cu scorul de 6-1, 6-4, 6-4.

În continuare, în lupta pentru prezenţa în marea finală a competiţiei cu premii totale de 226.750 dolari, adversarele jucătoarelor noastre vor fi determinate după jucarea unui meci din optimi şi apoi a celui din sferturi.

Buzărnescu a jucat miercuri şi în sferturile de finală ale probei de simplu, unde s-a impus în faţa Elenei Rîbakina (Rusia) cu 6-3, 7-6 (2).