Europa Conference League. Rezultate înregistrate marţi şi miercuri! Programul partidelor de joi

Formaţia sârbă Cukaricki a terminat indecis duelul cu echipa azeră Sumgait FK, 0-0, miercuri seara, pe teren propriu, în prima manşă a turului doi preliminar a competiţiei de fotbal Europa Conference League.
UEFA Europa Conference League.
UEFA Europa Conference League. (facebook)

Echipa de fotbal FCSB se va duela cu Şahtior Karaganda, din Kazahstan, partidă din prima manşă a turului doi preliminar al Conference League. Partida este programată, joi, de la ora 21:30, pe Arena Naţională din Bucureşti.

Rezultate înregistrate:

Marţi
NK Domzale (Slovenia) - FC Honka Espoo (Finlanda) 1-1
FC Prishtina (Kosovo) - Connah's Quay (Ţara Galilor) 4-1
Kauno Zalgiris (Lituania) - The New Saints (Ţara Galilor) 0-5
Folgore (San Marino) - Hibernians Paola (Malta) 1-3

Miercuri
Cukaricki (Serbia) - Sumgait FK (Azerbaidjan) 0-0

Joi sunt programate partidele:
Ararat Erevan (Armenia) - Slask Wroclaw (Polonia)
FC Astana (Kazahstan) - Aris Salonic (Grecia)
FK Panevezys (Lituania) - Vojvodina Novi Sad (Serbia)
Austria Viena (Austria) - Breidablik (Islanda)
KuPS Kuopion (Finlanda) - Vorskla Poltava (Ucraina)
Molde FK (Norvegia) - Servette Geneva (Elveţia)
Olimpija Ljubljana (Slovenia) - Birkirkara (Malta)
PFC Soci (Rusia) - Keşla (Azerbaidjan)
Qarabag FK (Azerbaidjan) - FC Ashdod (Israel)
RFS (Letonia) - Puskas Akademia (Ungaria)
Dinamo Tbilisi (Georgia) - Maccabi Haifa (Israel)
F91 Dudelange (Luxemburg) - Bohemian FC (Irlanda)
IF Elfsborg (Suedia) - FC Milsami Orhei (Rep. Moldova)
Hammarby IF (Suedia) - NK Maribor (Slovenia)
AEL Limassol (Cipru) - Vllaznia Shkoder (Albania)
Apollon Limassol (Cipru) - MSK Zilina (Slovacia)
CS Petrocub-Hînceşti (Rep. Moldova) - Sivasspor (Turcia)
Dinamo Batumi (Georgia) - BATE Borisov (Belarus)
FC Copenhaga (Danemarca) - Torpedo BelAZ Jodino (Belarus)
Gzira United (Malta) - HNK Rijeka (Croaţia)
KF Laci (Albania) - Universitatea Craiova (România)
Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) - FC Slovacko (Cehia)
PFC ŢSKA-Sofia (Bulgaria) - FK Liepaja (Letonia)
Riga FC (Letonia) - KF Shkendija (Macedonia de Nord)
Spartak Trnava (Slovacia) - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (România)
Suduva Marijampole (Lituania) - Rakow Czestochowa (Polonia)
Teuta Durres (Albania) - Inter Club d'Escaldes (Andorra)
Viktoria Plzen (Cehia) - Dinamo Brest (Belarus)
Arda Kârdjali (Bulgaria) - Hapoel Beer Sheva (Israel)
HB Torshavn (Feroe) - Buducnost Podgorica (Muntenegru)
FC Shkupi (Macedonia de Nord) - Santa Clara (Portugalia)
FC Basel (Elveţia) - Partizani Tirana (Albania)
FCSB (România) - Şahtior Karaganda (Kazahstan)
FK Velez Mostar (Bosnia-Herţegovina) - AEK Atena (Grecia)
KAA Gent (Belgia) - Vaalerenga Oslo (Norvegia)
Larne FC (Irlanda de Nord) - AGF Aarhus (Danemarca)
Sutjeska Niksic (Muntenegru) - Maccabi Tel Aviv (Israel)
Aberdeen FC (Scoţia) - BK Haecken (Suedia)
Hibernian Edinburgh (Scoţia) - FC Santa Coloma (Andorra)
Linfield Belfast (Irlanda de Nord) - Borac Banja Luka (Bosnia-Herţegovina)
FC Drita (Kosovo) - Feyenoord Rotterdam (Olanda)
Dundalk FC (Irlanda) - FC Levadia Tallinn (Estonia)
FH Hafnarfjoerdur (Islanda) - Rosenborg Trondheim (Norvegia)
Hajduk Split (Croaţia) - Tobol Kostanai (Kazahstan)
Partizan Belgrad (Serbia) - DAC 1904 Dunajska Streda (Slovacia)
Pogon Szczecin (Polonia) - NK Osijek (Croaţia)
Ujpest Budapesta (Ungaria) - FC Vaduz (Liechtenstein)
Valur Reykjavik (Islanda) - Bodoe/Glimt (Norvegia)
Şahtior Soligorsk (Belarus) - CS Fola Esch (Luxemburg)

Partidele din manşa secundă se vor disputa în 27 şi 29 iulie.

Din acest sezon al cupelor europene nu mai este valabilă regula golurilor marcate în deplasare, în caz de egalitate la general după două partide urmând să se joace prelungiri, iar în caz că egalitatea persistă, să se execute lovituri de departajare.