Europa League. Rezultatele complete înregistrate în etapa cu numărul patru a competiţiei continentale

Joi seară s-au disputat partidele din etapa a patra din cadrul celei de-a doua cea mai importantă competiţie fotbalistică inter-cluburi din Europa ca valoare după Champions League.
(UEFA Europa League/facebook)

Rezultate înregistrate şi clasamentele actualizate:

Grupa A
APOEL Nicosia - Qarabag FK 2-1
Au marcat: Lucas '59, Ioannou '88/ Medvedev '10

Dudelange - Sevilla 2-5
Au marcat: Sinani '69 '80/ Dabbur '18 '36, El Haddadi '27 '33 '67

Clasament: 1. Sevilla 12p, 2. APOEL 4p, 3. Qarabag 4p, 4. Dudelange 3p

Grupa B
FC Copenhaga - Dinamo Kiev 1-1
Au marcat: Stage '4/ Verbic '70

Lugano - Malmö FF 0-0

Clasament: 1. Copenhaga 6p, 2. Malmö 6p, 3. Dinamo Kiev 5p, 4. Lugano 2p

Grupa C
FC Krasnodar - Trabzonspor 3-1
Au marcat: Asan '27, Fernandes '35, Ignatjev '90/ Nwakaeme '90 5

Basel - Getafe 2-1
Au marcat: Arthur '8, Frei '60/ Mata '44

Clasament: 1. Basel 10p, 2. Getafe 6p, 3. Krasnodar 6p, 4. Trabzonspor 1p

Grupa D
Rosenborg - Sporting 0-2
Au marcat: Coates '16, Fernandes '38

LASK - PSV Eindhoven 4-1
Au marcat: Ranftl '56, Frieser '60, Klauss '78 '82/ Schwaab '5

Clasament: 1. Sporting 9p, 2. LASK 7p, 3. PSV 7p, 4. Rosenborg 0p

Grupa E
Lazio - Celtic 1-2

Au marcat: Immobile '8/ Forrest '38, Ntcham '90 5

CFR Cluj - Rennes 1-0
A marcat: Rondon '87

Clasament: 1. Celtic 10p, 2. CFR Cluj 9p, 3. Lazio 3p, 4. Rennes 1p

Grupa F
Vitoria Guimaraes - Arsenal Londra 1-1

Standard Liege - Eintracht Frankfurt 1-1
Au marcat: Vanheusden '56, Lestienne '90 4/ Kostic '65

Clasament: 1. Arsenal 10p, 2. Standard 6p, 3. Frankfurt 6p, 4. Guimaraes 1p

Grupa G
Rangers - FC Porto 2-0
Au marcat: Morelos '69, Davis '72

Feyenoord - Young Boys 1-1
Au marcat: Berghuis '18/ Spielmann '71

Clasament: 1. Young Boys 7p, 2. Rangers 7p, 3. Feyenoord 4p, 4. Porto 4p

Grupa H
Ferencvaros - TSKA Moscova 0-0

Espanyol - Ludogorets Razgrad 6-0
Au marcat: Melendo '4, Marmol '19, Vargas '36, Campuzano '52, Pedrosa '73, Ferreyra '76

Clasament: 1. Espanyol 10p, 2. Ludogorets 6p, 3. Ferencvaros 5p, 4. TSKA 1p

Grupa I
Wolfsburg - Gent 1-3
Au marcat: Joao Victor '20/ Yaremchuck '50, Depoitre '63, Ngadeu '73

Olexandria - Saint-Étienne 2-2
Au marcat: Bezborodko '84, Zaderaka '90/ Khazri '23, Camara '72

Clasament: 1. Gent 8p, 2. Wolfsburg 5p, 3. St.Étienne 3p, 4. Olexandria 3p

Grupa J
Borussia Moenchengladbach - Roma 2-1
Au marcat: Fazio '35, Thuram '90 5/ Fazio '64

Wolfsberger - Istanbul Basaksehir 0-3
Au marcat: Visca '73, Crivelli '84 '87

Clasament: 1. Basakeshir 7p, 2. Borussia 5p, 3. Roma 5p, 4. Wolfsberger 4p

Grupa K
Wolverhampton - Slovan Bratislava 1-0
A marcat: Jimenez '90 2

Braga - Beşiktaş 3-1
Au marcat: Paulinho '15 '37, Eduardo '81/ Boyd '29

Clasament: 1. Braga 10p, 2. Wolverhampton 9p, 3. Slovan 3p, 4. Beşiktaş 0p

Grupa L
FC Astana - AZ Alkmaar 0-5
Au marcat: Boadu '29 '77, Midtsjo '52, Idrissi '57, Chatzidiakos '76

Manchester United - Partizan Belgrad 3-0
Au marcat: Greenwood '22, Marţial '33, Rashford '49

Clasament: 1. United 10p, 2. Alkmaar 8p, 3. Partizan 4p, 4. Astana 0p

România are nevoie de o presă neaservită politic şi integră, care să-i asigure viitorul. Vă invităm să ne sprijiniţi prin donaţii: folosind PayPal
sau prin transfer bancar direct în contul (lei) RO08 INGB 0000 9999 0529 5415 deschis la ING Bank pe numele Asociația Timpuri Epocale

Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook.

alte articole din secțiunea Sport