Fotbal: Viitorul Constanţa - Steaua Bucureşti 0-1, în etapa a 6-a a Ligii I

(JAIME REINA / AFP / Getty Images)

Steaua Bucureşti s-a impus cu scorul de 1-0 (0-0) în faţa echipei Viitorul Constanţa, într-un meci disputat sâmbătă la Chiajna, contând pentru etapa a 6-a a Ligii I de fotbal.

Pentru bucureşteni a marcat Gabriel Iancu din penalty în minutul 52. Viitorul a jucat în ''10'' din minutul 51, după eliminarea directă a lui Bogdan Ţîru pentru fault în careu, şi apoi în ''9'', după ce portarul Alexandru Buzbuchi a primit cartonaş roşu în minutul 87.

Steaua a urcat pe primul loc cu 15 puncte, în timp ce Viitorul a rămas cu 3 puncte în clasament.

Arbitri: Radu Petrescu (Bucureşti) — Bucşi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe), Adrian Ionescu (Târgovişte); Marian Balaci (Turnu Severin).

Observator CCA: Marian Dorobanţu (Buzău)

Observator LPF: Iuliuss Nemţeanu (Ilfov)