Fotbal: Ciprian Marica, titular la Getafe în partida cu Valencia (0-1)

Atacantul român Ciprian Marica. (Gonzalo Arroyo Moreno / Getty Images)
04.11.2013

Atacantul român Ciprian Marica a fost titular la Getafe în partida pe care echipa sa a pierdut-o la limită pe teren propriu în faţa formaţiei CF Valencia (scor 0-1), duminică, în cadrul etapei a 12-a a campionatului de fotbal al Spaniei.

Internaţionalul columbian Dorlan Pabon a marcat unicul gol al întâlnirii, în minutul 40, salvându-i astfel postul antrenorului său, sârbul Miroslav Djukic, aflat în pericol de a de fi demis în cazul unui rezultat negativ.

Getafe, aflată la cel de-al doilea eşec consecutiv pe teren propriu, rămâne pe locul 6 în clasament, cu 19 puncte, în timp ce Valencia ocupă poziţia a 9-a, cu 16 pct.

Ciprian Marica a rămas pe teren până la finalul jocului, primind un cartonaş galben în minutul 80. În etapa trecută, internaţionalul român reuşise să marcheze primul său gol în Primera Division, în partida câştigată cu 2-0 de Getafe pe terenul lui Villarreal.