Liga Campionilor: Galatasaray şi Juventus întrerupte de ninsoarea masivă

Galatasaray - Juventus întrerupte de ninsoare. (Captură transmisie online.)
P. P.
11.12.2013

Vreme surprinzătoare la Istanbul. Meciul dintre Galatasaray şi Juventus a fost întrerupt de către centralul partidei, în minutul 32, la scorul de 0-0. Ultima rundă a Ligii Campionilor le aduce surprize nefaste celor două echipe. Victoria din acest meci va stabili a doua echipă care merge mai departe din grupă.

O ocazie spectaculoasă s-a consumat în minutul 15, atunci când Llorente a trimis excelent din întoarcere însă mingea a trecut milimetric pe lângă poarta lui Muslera.

În minutul 33, gazonul de la Istanbul şi-a schimbat culoarea de la verdele ierbii la albul zăpezii îngheţate, în timp ce jucătorii celor două echipe au fost trimişi în afara terenului de joc de către arbitru. Jucătorii s-au adăpostit de ninsoare în timp ce îngrijitorii stadionului au intrat cu lopeţile speciale de dat zăpada şi au început să cureţe terenul. Pătura de zăpadă a devenit groasă în scurt timp, iar turcii au renunţat să mai cureţe terenul.

După 15 minute de ninsoare masivă, meciul de la Istanbul a fost amânat de către centralul partidei după consultările cu observatorul de joc.

Galatasaray: 25 Muslera, 5 Gokhan Zân, 21 Chedjou, 26 Semih Kaya, 27 Eboue, 3 Felipe Melo, 8 Selcuk Inan, 10 Sneijder, 77 Riera, 11 Drogba, 17 Burak Yilmaz

Juventus: 1 Buffon, 3 Chiellini, 15 Barzagli, 19 Bonucci, 26 Lichtsteiner, 6 Pogba, 8 Marchisio, 22 Asamoah, 23 Vidal, 10 Tevez, 14 Llorente