Astra Giurgiu, calificată în sferturile Cupei României-Timişoreana

(LLUIS GENE / AFP / Getty Images)
30.10.2013

Astra Giurgiu s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României-Timişoreana la fotbal, marţi seara, după ce a învins pe Gaz Metan Mediaş, în deplasare, într-un meci din optimile competiţiei.

Unicul gol al partidei a fost reuşit de brazilianul Junior Morais (86), cu un şut din afara careului.

Gazdele au jucat cea mai mare parte a reprizei secunde în zece oameni, după eliminarea lui Sergiu Muth (54), pentru două cartonaşe galbene. Cu un minut înainte, Ionuţ Buzean (Gaz Metan) şutase în transversală.

CS Gaz Metan Mediaş (I) - CS FC Astra Giurgiu (I) 0-1 (0-0), Mediaş - stadion Gaz Metan

A marcat: Junior Morais (86).

Cartonaş roşu: Sergiu Muth (Gaz Metan, 54).

Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Marius Nicoară (Băile Herculane); arbitru de rezervă: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara)

Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - FRF