Fotbal: S-a accidentat Keşeru

(CHRISTOF STACHE / AFP / Getty Images)
30.10.2013

Atacantul internaţional de la Bastia, Claudiu Keşeru, a suferit o comoţie uşoară provocată de un contact cu un adversar în timpul partidei de marţi seară, din cupele Ligii Francezei şi a fost înlocuit la pauza meciului.

Conform site-ului echipei franceze, Keşeru a fost transportat la un spital din Martigues.

Claudiu Keşeru a încris decât un singur gol în cele 564 de minute jucate, dar Frederic Hantz, antrenorul echipei îl consideră în continuare o piesă importantă în formula de bază. Titularizat, marţi seară, în meciul câştigat de corsicani în faţa lui Ajaccio, cu scorul de 1-0, scontat în şaisprezecimile Cupei Ligii Franţei. Tricolorul român a prins doar o singură repriză, după accidentarea care l-a forţat afară din teren şi în drum spre camera de urgenţe a spitalului din Martigues.

Conform site-ului clubului francez, Claudiu a fost lovit la cap, fiind apoi transportat la Spitalul Universitar din Martigues, localitatea unde s-a disputat meciul, pentru a fi investigat amănunţit. Informaţiile din presa franceză relatează că atacantului Bastiei ar fi fost lovit cu piciorul de un adversar. Comoţia uşoară produsă de lovitura la cap, i-ar fi produs lui Keşeru uşoare pierderi de memorie, şi ar urma sa stea internat în spital doar o singură noapte, nefiind nimic grav.